top of page

Методичне об'єднання класних керівників

Робота вчителів шкільного методичного об’єднання класних керівників у 2015-2016 навчальному році була спрямована на вирішення навчально-методичної проблеми «Розвиток громадської та творчої активності дитини через реалізацію інноваційних форм і методів виховання».

Морально-духовне становлення дітей та учнівської молоді, їх підготовка до активної, сповненої особистісної сутності життєдіяльності є важливими складовими розвитку Української держави. Пріоритетною умовою повноцінного становлення особистості є правильно організований навчально-виховний процес. Отже, забезпечити якісний виховний процес НВК є головним завданням педагога.

З цією метою для підвищення ефективності роботи вчителя у закладі створено методичне об’єднання класних керівників, на яких покладається відповідальність за становлення і виховання учня-лідера, який здатен реалізувати себе в життєвому просторі. 

Методичне об’єднання класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у су­часних умовах. Перед ними постає завдання: виховати громадянина-патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій на­род, Україну, готові самовідда­но захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, де­мократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціально­го середовища. 

Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

Важливим завданням виховної роботи є впровадження нових підходів, виховних систем, форм і методів виховання, які б відповідали потребам розвитку творчої особистості, сприяли розкриттю її талантів, духовно-емоційних, інтелектуальних і фізичних здібностей.

Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету, відповідно до структури методичної роботи в закладі, методична робота в 2015-2016 навчальному році була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створенням сприятливих умов для успішної соціалазації у навчально-виховному процесі.

Інструктивно-методичною базою навчання класних керівників у 2015-2016 навчальному році було опрацювання нормативно-правових документів з питань виховної роботи, вивчення передового досвіду роботи класних керівників, освоєння методології сучасних виховних технологій, методів психолого-педагогічної діагностики класних колективів, опрацювання науково-методичної фахової літератури вітчизняних та зарубіжних педагогів. В процесі роботи широко використовувались інформаційно-комунікаційні технології. Класними керівниками було застосовано активні форми навчання, а саме: семінар, тренінг, круглий стіл, репортаж, диспут.

Протягом року на засіданнях шкільного методичного об’єднання обговорювались наступні питання:

  • Організація системи профілактики правопорушень та девіантної поведінки серед дітей та підлітків;

  • Застосування інформаційно-комунікаційних технологій в аспекті патріотичного та ідеологічного виховання учнівської молоді;

  • Соціальні проблеми профорієнтації учнів.

Плани виховної роботи у більшості класних керівників відповідали сучасним вимогам: перспективність, конкретність, врахування об’єктивних і суб’єктивних можливостей, реальних потреб класу, індивідуальний підхід до роботи з батьками та учнями.

Не всі класні керівники провели відкриті виховні заходи, а саме Куліш Л.В.

Протягом 2015-2016 навчального року в НВК було проведено такі виховні заходи:

  • Розважальне свято «Прощавай, перший клас» (класні керівники 1-А та 1-Б класів

Бєляєва О.В., Рекунчак Т.Л.);

  • Свято української пісні (класний керівник 2-Б класу Крилова Л.О.);

  • Інтелектуальна гра «Найрозумніший учень 3-го класу» (класні керівники 3-А та 3-Б класів Бєляєва Т.І., Рєзнікова Р.Ф.);

  • Розважальна гра до Дня Святого Валентина(класні керівники 4-х класів Гук А.О., Перевєрзєва М.Ф.);

  • Свято до Дня матері (класні керівники 5-х класів Левчук Т.С., Білаш Т.П.);

  • Конкурсно-розважальна програма «Я люблю Україну!» (класні керівники 6-7 класів Мошак С.П., Куліш Л.В., Сидоренко А.Д., Бакута Т.Ю.);

  • Урок-реквієм «П’ять колосків» ( класні керівники 8-х класів Литвиненко Л.М., Бойко О.В.);

  • Тренінг з профорієнтації «Доріг багато, а вибрати варто одну» (класні керівники 9-х класів Бурцев Р.В., Величко Н.М.)

Виховна система НВК направлена на створення національної школи - прищеплення дітям любові до Батьківщини, до духовних цінностей, формуванню в них національної свідомості, прилучення до нетлінних скарбів народної творчості. Вагомий внесок в роботі було зроблено класними керівниками та куратором патріотичного клубу «Пошук» Данилюк С.З. на базі НВК працюють Кімната бойової слави (керівник Данилюк С.З.) та Кімната етнографічного ужитку (керівник Гук Р.В.).

 В НВК проводились загальношкільні лінійки, зокрема класним керівниками та педагогом-організатором було підготовлено і проведено ряд тематичних лінійок:

  • Урочиста лінійка до Дня Знань;

  • «Крути: подвиг і трагедія» (9-Б клас);

  •  «Ти вічний біль, Афганістане» (5-А клас);

  • «Україна – єдина країна» (7-Б клас);

  • «Небесна Сотня. Герої нашого час (9-А  клас);

  • « Мова наша солов’їна» (6-Б клас);

  •  «Біль Чорнобиля» (10 клас);

  • «II світова війна у наших серцях» (9-ті класи);

  • Урочиста лінійка з нагоди закінчення навчального року.

Учні Михайлівського НВК є постійними учасниками різноманітних конкурсів та змагань. За 2015-2016 н. р. учні показали такі результати

Класні керівники протягом навчального року проводили батьківські збори, тренінги всеобучі, а також анкетування батьків та учнів: інклюзивна освіта, зайнятість учнів, профорієнтаційні анкетування, виявлення творчих нахилів та багато інших.

Отож, річний план НВК щодо роботи методичного об’єднання класних керівників було виконано      

У 2016-2017 навчальному році МО ставить такі завдання: 

  • Приділяти більшу увагу проблемам молодих класних керівників, їх адаптації до шкільного життя.

  • Посилити індивідуальну роботу з дітьми, схильними до правопорушень. 

  • Приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми. Працювати над створенням оптимальних умов для розвитку обдарованих дітей, забезпечення їх самореалізації. 

  • Спрямовувати роботу класного керівника для формування спільної програми дій школи і сім'ї у становленні юної особистості. 

  • Залучати батьків до активної участі в організації і проведенні позакласних заходів. 

  •  Працювати над вдосконаленням та розвитком системи учнівського самоврядування. 

  • Виховувати інтерес до вивчення рідного краю, любові до Батьківщини, розвивати почуття патріотизму та самосвідомості, впроваджуючи інформаційні форми і методи виховання;

  • Розвивати естетичні смаки і уподобання школярів, залученням до прекрасного, до уміння сприймати і цінувати мистецтво;

  • Надавати допомогу батькам у сімейному вихованні, творчо співпрацювати з батьківською громадськістю;

  • Проводити пропаганду здорового способу життя, залученням до занять спортом, фізкультурою, закалюванням організму;

  • Підготувати до самостійного життя особистість, яка вміє швидко адаптуватися до змін, використовувати власні знання у практичних справах, вміє реалізувати ідеї у практичній діяльності;

  • Впроваджувати в систему виховної роботи заходів по запобіганню насильства над дітьми, між дітьми, попередження дитячого травматизму.

 

На період 2016-2017 навчального року методичне об’єднання класних керівників продовжить роботу над проблемною темою та обговорюватимуться питання стосовно проблем сучасного виховання на засіданнях шкільного методичного об’єднання класних керівників.

Класним керівникам та класоводам продовжувати працювати над проблемними темами, здійснювати індивідуальний підхід у роботі з батьками та учнями, особливу увагу приділяти до вивчення житлово-побутових проблем, відвідування родин удома, урізноманітнити форми проведення виховних заходів, використовуючи інноваційні технології, під час планування виховної роботи особливу увагу приділяти Концепції національно-патріотичного виховання учнів та молоді.

bottom of page