ТИЖДЕНЬ ПРАВА
У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн.
Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.
Показали свої знання з прав людини наші ерудовані п’ятикласники під час виховної години "Життя людини - найбільший скарб". Учні приємно вразили своїми знаннями: вони не лише знають, що за День відзначається 10 грудня, але й правильно назвали права, даровані нам Конституцією, та права дітей, які найчастіше порушуються в Україні. Хлопчики та дівчатка ознайомилися з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, з’ясували, чому для дітей було прийнято цей спеціальний документ. А якими слушними були висловлювання учнів з приводу того, чому ж не всі діти можуть повною мірою користуватися своїми правами. Після тренінгу учні вийшли задоволеними: вони тепер не тільки знають, які права в них є, але й куди треба звертатися у разі їх порушення, для захисту себе і своїх друзів.
Дуже цікаво пройшло інтегроване заняття з правової освіти для 1 класу «Великі права маленької дитини». У кінці уроку першокласники продемонстрували «Квітку права», на пелюстках якої вони написали права, які мають діти.
Найстарші учні школи під час виховної години для 10-11 класів «Правоохоронні органи» не лише показали уміння правильно та швидко відповідати на поставлені питання щодо їх власного досвіду відносин з міліцією та іншими правоохоронними органами, а й вірно розв’язували юридичні задачі, зміст яких нагадував складні життєві ситуації (за зразком складали заяву до міліції з приводу будь-якої ситуації).
Дуже вдало пройшов правознавчий захід у 7 класі на тему: «Щасливе дитинство». Учні вдало коментували вислови відомих філософів про права людини і прийшли до висновку, що свобода – не є вседозволеністю, що вона дає право робити все, що не шкодить іншим. Учні пригадали, як зароджувалися і розвивалися права людини з плином часу, а також визначили, якими можуть бути завдання Товариства прав людини, що може діяти в будь-якій школі. Вчититель історії та правознавства НВК Данилюк С.З. ще раз нагадала учням про їхні права та обов’язки, показавши презентацію на відповідну тему.
Опишите фото...
Опишите фото...
Опишите фото...
Опишите фото...