У 2015-2016 навчальному році метою роботи ШМО вчителів іноземної мови було підвищення якості освіти і ефективності навчання учнів, розвитку професійної компетентності вчителів, відповідно до якої і було побудовано роботу ШМО. Перед вчителями були поставлені такі задачі:
-
Використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі всіх учасників освітнього процесу.
-
Впровадження педагогіки співпраці на уроках іноземної мови на засадах особистісно-орієнтованого, диференційованого навчання.
-
Впровадження інтегрованого навчання з метою формування міжпредметних компетентностей учнів.
-
Підвищення якості викладання на основі інноваційних технологій.
Робота методичного об`єднання ґрунтувалась на вивчені та впровадженні в практику стандартів базової освіти, закону « Про освіту», виконанні навчальних програм з іноземних мов.
ШМО працювало керуючись нормативними документами МОНМС України, методичними рекомендаціями районного методкабінету та ЗОІППО.
У 2015-2016 навчальному році вчителі іноземної мови закладу продовжили працювати над проблемною темою «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій навчання на уроках іноземної мови як засіб розвитку творчої особистості» в рамках методичної проблеми НВК «Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес». Зцихпитань вчителі опрацьовували методичну та фахову літературу, склали плани з самоосвіти
та в кінці року звітували про виконану роботу з цього питання , створили розробки уроків та позакласних заходів.
Протягом навчального року було проведено чотири засідання ШМО, на яких обговорювались питання,що виходили з аналітико-прогностичної та діагностичної діяльності вчителів МО: необхідність впровадження інноваційних технологій навчання і виховання в роботу кожного педагога;цілеспрямована робота з обдарованими дітьми;виховання культури гідності школярів.У рамках засідань було проведено майстер-клас «Ресурси Інтернету на різних етапах уроку» (Величко Н.М.), засідання методичної майстерні «Особливості використання онлайн ресурсів на уроках іноземної мови». Вчителі ділилися досвідом можливостей використання мережі Інтернет на уроках ІМ (Білаш Т.П.), про використання соціальних серверів для організації групової роботи учнів (Прокудіна В.А.), презентовано досвід роботи «Використання онлайн ресурсів з метою вдосконалення навичок аудіювання» (Нетреба І.А.). Учителі протягом року знайомилися з новинками фахової преси та досвідом колег у мережі Інтернет.
Одним із питань, яке розглядалось на засіданнях ШМО, було питання створення літнього мовного табору, з метою підвищення мотивації до вивчення іноземної мови у школярів, а також практичного застосування знань з іноземної мови набутих протягом навчального року. Вчитель Величко Н.М. стала учасником вебінару “Summer Language Camp Activities”, проведеного міжнародним видавництвом MMPublications. Вчителями МО сплановано роботу мовного табору Smileдля учнів 5-6-х класів.
У період між засіданнями обговорювалися відвідувані уроки, під час яких вчителі передавали свій досвід колегам, а також розкривали свої надбання з методики викладання іноземної мови, розглядалися організаційні питання проведення позакласних заходів, шкільної олімпіади, методичні новини.Всі вчителі приймали активну участь в роботі шкільного методичного об’єднання та районного МО. Вчителі іноземної мови закладу вивчають передовий педагогічний досвід області, району, міжнародний і використовують його на своїх уроках. Вчителі діляться професійними наробками з колегами, удосконалюють форми та методи роботи в різних видах мовленнєвої діяльності. Вчителі Величко Н.М. та Раюшкіна А.І. започаткували роботу власних блогів у мережі Інтернет.
Вчителі іноземної мови нашого закладу у своїй роботі користуються не лише наявними програмними продуктів для вивчення нових тем, а й практикують створення власних презентацій для подачі матеріалу, а також залучають учнів до створення різноманітних проектів та презентацій з предмету. Це значно підвищує мотивацію учнів до вивчення іноземної мови, розвиває їхні творчі здібності, ініціативу, адже у процесі виконання завдання вони ознайомлюються з теоретичним матеріалом, опрацьовують рекомендовану літературу, добирають цікаві вправи, обмірковують, як усе оформити й подати. Таким чином вчителі досягають реалізації важливих навчальних цілей, зокрема формують в учнів мотивацію до навчання.
Учителі МО впроваджують в роботу різні типии уроків із використанням інформаційних технологій у навчальному процесі школи, аналізують переваги та недоліки, прогнозують результати.
У 2015-2016 навчальному році атестацію пройшла вчитель англійської мови Раюшкіна А.І. За результатами атестації їй було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». Вчитель Величко Н.М. брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2016» у номінації «Англійська мова», ставши переможцем районного етапу та учасником обласного етапу конкурсу.
У роботі ШМО вчителів іноземної мови у 2015-2016 навчальному році можна виділити такі основні напрямки:
-
Робота з обдарованими учнями;
-
Робота з учнями з низькою мотивацією навчання;
-
Вивчення та впровадження інновацій у навчанні іноземної мови;
-
Позакласна робота з предмету.
У 2015-2016 навчальному році вчителями було поновлено банк даних обдарованих учнів. Члени ШМО працювали зі здібними дітьми, над підготовкою школярів до участі в учнівських предметних олімпіадах. П’ять учнів НВК брали участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських олімпіад з англійської мови та досягли таких результатів:
-
учень 11 класу Хомич Віктор (вчителі Раюшкіна А.І., Величко Н.М.) – ІІ місце;
-
учениця 11 класу Жаркова Анастасія (вчителі Величко Н.М., Раюшкіна А.І.) – ІІ місце;
-
учениця 9-А класу Лякішева Лілія (вчитель Раюшкіна А.І.) – ІІ місце;
-
учень 9-А класу Русанов Володимир(вчитель Нетреба І.А.) – ІІІ місце.
Лякішева Лілія була запрошена доІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови.
Протягом року вчителями іноземної мови проводилась робота з учнями з низьким рівнем мотивації навчання. Вчителі підходили до навчання таких учнів індивідуально, залучали їх до участі у позакласній роботі з предмету, у проведенні позакласних заходів. Як результат цієї роботи жоден учень закладу не має низького рівень навчальних досягнень з іноземної мови. Якість знань учнів з іноземної мови є достатньо високою: з англійської мови -60%, з німецької мови – 90%.Підвищенню ефективності навчально - виховного процесу сприяло впровадження педагогічних інновацій через особистісно- зорієнтований підхід,який застосовувався вчителями на різних етапах уроків та позакласних заходів.
2016 рік в Україні,за ініціативи Президента, було оголошено роком англійської мови, тому в 2015-2016 навчальному році велика увага приділялась позакласній роботі з іноземної мови. Учні закладу (Пустовойт А., Підгорна І. (6-А кл.) взяли участь в конкурсі знавців англійської мови «MyMotherland: theplacewhereIlive/ theplaceIlovethemost», проведеному міжнародним видавництвом MMPublications спільно з Міністерством освіти і науки України на підтримку ініціативи Президента України «2016 – Рік англійської мови в Україні». Було проведено Шекспірівські дні, присвячені річниці народження В.Шекспіра (конкурс на краще виконання сонету Шекспіра, конкурс малюнків до творів письменника, літературознавчі вікторини тощо). Також учні брали участь у районних конкурсах: на кращий переклад поетичного тексту з англійської мови (вчителі-консультанти Нетреба І.А., Величко Н.М. та Раюшкіна А.І.)та конкурсі двомовних буклетів, присвяченого Року англійської мови в Україні«Рідна школо, доброти колиска» (вчителі-консультанти Білаш Т.П., Нетреба І.А.). У квітні вчителями було проведено тиждень англійської мови, в якому взяли участь учні 1-11 класів. Під час проведення заходів до тижня були залучені новітні технології, інтерактивні методи.
Слід зазначити, що участь в конкурсах та у позакласній роботі сприяє підвищенню мотивації до вивчення іноземної мови та позитивно впливає на рейтинг школи.
Наступного рокувчителі іноземної мови продовжуватимуть роботуз поповнення банку даних педагогічних знахідок, цікавих завдань іззалученням інноваційних технологій та банку олімпіадних завдань.
У 2016-2017 навчальному році вчителям іноземних мов слід звернути увагу на такі питання:
- підвищення професійної майстерності та рівня викладання предмету;
- активне впровадження нових стандартів базової освіти;
- впровадження інноваційних технологій в навчальний і виховний процес;
- залучення учнів до науково-дослідницької роботи в МАН, участі в Всеукраїнській учнівській олімпіаді з англійської мови;
- створення власних блогів та сайтів у мережі Інтернет.