top of page

УКРАЇНА - КРАЇНА ПАТРІОТІВ

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.

Козацтво відіграло у становленні нашої держави роль, історичне значення котрої важко переоцінити. Тому й ставлення до козаків особливе – з повагою та любов'ю, бо вони – символ мужності, честі, людської і національної гідності.

У наш час традиції українського козацтва не просто живі, а й лягли в основу єднання нації, служать провідною зорею у відчайдушній борні за рідну землю, за Батьківщину.

Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив 14 жовтня нове державне свято — День захисника України.

З нагоди святкування цієї дати 12 жовтня 2016 року на базі КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія»» відбувся районний семінар заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та вчителів захисту вітчизни «Військово-патріотичне виховання дітей та молоді як один із основних напрямків Стратегії національно-патріотичного виховання»

На семінар були запрошені: Ракша О.В., голова Михайлівської селищної ради, Лактіонов О.В.,секретар Михайлівської селищної ради, військовий комісар Михайлівського райвійськкомату, підполковник Шпаков В.В., Кієнко С.В., учасник АТО, директор КЗ «РМК» МРР Штуль С.Л., методисти КЗ «РМК», заступники з виховної роботи та педагоги-організатори закладів освіти району, вчителі курсу «Захист Вітчизни»,  Прядко О.П., волонтер.

Теоретична частина семінару розкрила суть військово-патріотичного виховання дітей та молоді як одного із основних напрямків Стратегії національно-патріотичного виховання. Методист КЗ «РМК» МРР Саютіна І.С.  ознайомила учасників заходу зі станом військово-патріотичного виховання в закладах освіти району, наголосивши на тому, що військово-патріотичне виховання є складовою частино загального виховного процесу, систематичною і цілеспрямованою діяльністю органів державної влади і громадських організацій з формування у громадян високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. Військовий комісар, підполковник Шпаков В.В. ознайомив присутніх з військово-політичною ситуацією в Україні та навколо неї; розповів про заходи, які проводить держава щодо обороноздатності України, орієнтував молодь на отримання вищої військової освіти за рахунок Міністерства оборони. Про військово-патріотичне виховання школярів як пріоритетний напрямок державної політики в контексті формування сучасного громадянина та патріота України доповіла Раюшкіна А.І., заступник з виховної роботи КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія».

Питання «Предмет «Захист Вітчизни» в контексті нової Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», «Нормативно-правове та методичне забезпечення викладання курсу «Захист Вітчизни» розкрили вчителі курсу «Захист Вітчизни» Луговський І.В., Клименко І.П.

Своїм досвідом краєзнавчо-пошукової роботи поділилася Данилюк С.З., учитель історії,  правознавства  та керівник гуртка «Пошук» КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія».

Завдання, яке стоїть на разі перед кожним навчальним закладом – це виховання громадянина-патріота України, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність нашої держави у боротьбі із зовнішньою агресією.

Саме з цією метою був проведений урок мужності «Україна–країна патріотів», на який запросили учасників семінару вчителі української мови та літератури Бурцева Т.О., Гук Р.В. та їх учні.

Ведучі заходу – учні 11 класу Кириченко Людмила та Себало Роман – радо привітали присутніх та побажали аби це пам’ятне свято торкнулося кожного серця, а почуте влилося в кожну душу. Проникливі слова учасників заходу (Шувалової Альбіни, Трусової Дар’ї, Федяніної Віолетти, Тіхонової Софії, Гук Анастасії, Лякішевої Лілії, Терещенка Миколи, Гольцова Кирила, Сєрих Вікторії, Рачук Катерини, Григоренко Вячеслава, Касьянової Яни, Смьордова Данила, Фащевського Тараса, Москалець Анастасії, Давиденка Володимира, Карпової Галини) про Україну, її славних захисників не залишили байдужими нікого з присутніх. До слова на уроці були запрошені Кієнко Сергій Володимирович, учасник АТО, та Прядко Павло Олександрович, волонтер.

 У кінці уроку ведучі побажали всім аби в душі кожного палав вогонь любові до нашої землі, до нашої держави, щоб пам’ять про відважних захисників України завжди жила в наших серцях. І саме тут, і сьогодні, скажемо: «Люди бережіть серця свої, щоб вони не зачерствіли . Розбудуймо в наших душах Божий Храм, щоб не повторити  той великий гріх!»

Надзвичайно цікавими були виставки композицій «Осінь дарує нам дива» та українських страв «Щедрість козацької кухні», підготовлені класними керівниками, учнями 1-11 класів та їх батьками.

Свято «Козацькі розваги» розпочалося  урочистостями з нагоди дня Українського козацтва та свята Покрови. Українським танком привітали учасників свята колектив «Надія» (Калниш Анастасія, Гук Катерина, Бакута Ольга, Смьордова Тетяна, Денисенко Анна, Калюжна Юлія, Павлішина Анастасія), керівник Коваль Н.В.

До козацьких загонів звернувся директор школи Пустовіт О.І., Данилюк С. З. розповіла про козацькі звичаї.

 Свій показовий виступ представили учасники гри «Джура» (Гольцов Кирило, Ястребова Катерина, Ястребова Карина, Ястребова Крістіна, Руденко Ігор, Голуб Денис, Засько Олександра, Савченко Микита), керівник Федоренко О.Г.

Про козацьку силу, спритність, гостре та несхибне око, розумну голову розповіли учні 5-А класу: Лисий Давид, Мартиненко Ангеліна, Пеклов Владислав, Кулачук Євген, Бойко Анастасія, Мікіладзе Роберт, Прокудін Олександр (класний керівник Бойко Т.С.).

Семінар пройшов дуже цікаво, адже в ньому брали участь вчителі, учні, батьки - усі в кого палає вогонь любові до рідної землі.

Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть вашими вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання вам, вашим родинам та нашій країні.

bottom of page